neljapäev, 13. juuni 2013

KJK-Garmin VI kolmapäevaregatt

Algul  oli kõik ju kena, puhus 4-6 m/s loodest ja tundus, et tuleb mõnus purjetamisõhtu. Fortel oli seekord meeskonnaks tavapärasest sootuks erinev seltskond, kes valmistub kuu lõpul toimuvaks ümber Gotlandi peetavaks avamerevõistluseks. Roolis olid täna Kalev ja Andres. Enamus meeskonnaliikmeid purjetas enda jaoks tundmatus positsioonis, aga etteruttavalt tuleb nentida, et kõik manöövrid sujusid tõrgeteta. Distantsiks oli sedapuhku Kuuli muna tooder ja Kadrioru poi vasakuga ning Katariina kai oma parema poordiga ning finiś jõesuudmes.
Stardi eel hakkas aga tuul vaikima ja üsna kohe peale starti ka tugevalt lentsima. Stardist saime kenasti parema halsiga kõige ülemisena rajale ja mõne aja pärast pautisime Merivälja alla, kus meie ahtrist läbi purjetanud Amservi kenasti vasakuga tõstis. Olympic pautis meile varsti järele ja üksnes Premium jäi jätkama merepoolset kurssi. Tuul aga keeras jätkuvalt vasakule ja puhus kalda all, mis viis märgis päris kenasti juhtima Amservi, kellele päris paraja vahega järgnesid Olympic ja Forte.
Allatuulekursil aga hakkas juhtuma. Amserv noolis kaldaalust kurssi, olympic hoidis mere poole jameie lähtusime rahvatarkusest, et esimesed tõugatakse, tagumised lükatakse ja keskmised koju tulevad. Esialgu tundus see taktika vilja kandvat, sest mõne aja pärast olime Olympicust ees ja Amserv loksus käeulatuses. Siis aga tuul vaikis sootuks ja loksusime tükk aega sõbralikult keset Tallinna lahte üritades mingitki tuuõhku tabada. Välja otsiti isegi suitsud, aga ju siis vana ikka suitsumees ei ole, sest abi sigareti kiskumisest ei sündinud.
Korraga hakkas aga meist paremal olnud Olympic oma spinni paisutama, mere poolt tulnud briis vormiti käiguks ja nii need kasiinokutid meid ja Amservi ahtrisse jätsidki.
Kadrioru märgi juures oli Olympicu edu juba enam kui kümmekond minutit ja kuna tuul jäi mingil moel linna alla püsima, suurendas Olympic oma edu veelgi ka finiśilõigul ning võitis kindlalt tänase sõidu ca 10-minutilise eduga Amservi ees, kellele Forte hävis omakorda kümnekonna minutiga. Kokku kestis tänane sõit Fortele pea 3 tundi.
Neljas oli täna XP 44 Albatross ja sellega finiśeerijate seltskond piirduski, sest kõik teised katkestasid tuulevaikuses  võistluse. Eriti kurb oli arvatavasti Premiumi värskelt Soome meistriks tulnud tubli meeskond, sest nemad olid täna I grupi ainsad mittelõpetajad.
Nelja seni purjetatud sõidu järel on nüüd Olympicul liidrina 16 punkti, Fortel 11, Amservil 9 ja Premiumil 6 punkti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar