neljapäev, 17. september 2009

KJK seeriavõistlus, 16.09.2009

Tuult oli 8-10 m/s ning see puhus mõningaste variatsioonidega umbes SW suunalt. Distantsiks panid kohtunikud 2-8-2-Fo, ehk siis vasaku poordiga tuli võtta Katariina kai idapoi, stardiliini poi, uuesti Katariina kai idapoi ning seejärel finišeerida olümpiatule juures. Forte meeskond esines seekord paraku vähendatud koosseisus, kuna haiguste tõttu jäi meil puudu kaks meest, sealhulgas ka kapten Jaak, kelle rolli Tammo ja Indrek võistluse jooksul vaheldumisi täitsid.

Startisime kõige alumistena ning saime päris hästi ja rahulikult minema. Mõne aja pärast pautisid osad konkurendid merele, samas kui meie koos Sun Sofia, Premiumi ja Lady Birdiga jätkasime teekonda Kadrioru suunas. Siis oli ka meil aeg paut teha ning uus kurss viis meid juba praktiliselt märki välja, eelnimetet kolm jahti ikka tihedalt konkurentsis.Hästi seilas Katariina kai poole Sun Sofia, kes märgi ka esimesena võttis. Kohe nende ahtris olime meie ning seejärel pikema vaheta ka Premium. Spinnakerid tõmmati üles ja nii hakkasimegi eelkõige kolmekesi omavahel konkureerides stardiliini poi juurde tagasi purjetama. Pärast starti merele suundunud Charisma polnud samuti üldse kaugel.Märgini polnud enam palju, kui meile tundus, et ühe halsiga sinna siiski hästi välja ei purjeta ja nii tõstsidki vöörimehed genu ümber teise pardasse, et selle saaks pärast halssi kenasti üles tõmmata. Tänu hetke pärast mõnevõrra muutunud tuule suunale selgus üsna pea, et halssida meil siiski pole vaja, aga genu enam teisele poole tagasi ka ei jõua tuua. Niisiis otsustasime piisaval kaugusel märgist spinnipoomi maha võtta, kuni genu ülessaamiseni käsipoomiga jätkata ning seejärel spinnakeri alla tõmmata. Ja kohe, kui asusime tegutsema, läks kogu plaan täiega metsa: spinnipoom ei tulnud brassi küljest lahti, spinn vajus kokku, lõpuks lahti saadud poom läks üle genu ja seda ei saanud üles, rääkimata kõigist muudest otstest, mis oleksid pidanud saama selleks ajaks juba peale tõmmatud. Nii juhtuski, et pärast märgi võtmist krüssasime natuke aega ilma genuta ning parasjagu allavõetav spinnaker hoopistükkis liikumist pidurdamas. Märki olime jõudnud esimesena, kuid tekkinud jamade tõttu jätsid nii Premium, Sun Sofia kui Charisma meid kohe loomulikult seljataha.

Järgnenud krüssus me küll Premiumiga vahet oluliselt ei vähendanud, kuid seevastu Charismast ja Sun Sofiast saime enne Katariina kai idapoid päris napilt uuesti mööda. Krüssu viimasel kolmandikul pakkus loodus vaatamata tasapisi alanud vihmale ilusaid vaateid, mida vaiksemates oludes ning parema tehnikaga oleks olnud kindlasti väärt üles võtta.Viimasel spinnakeriotsal finiši poole saime taganttulijatega vahet vast natuke suuremaks, kuid pikalt eespool seilanud Premiumi püüdmiseks puudusid igasugused võimalused. Niisiis igati teenitud etapivõit Premiumile, kelle järel sai kokkuvõttes teise koha Sun Sofia. Kolmanda koha punktid Fortele. Viimasel spinniotsal pidasid vähemalt eemalt vaadatuna omavahel taas kord tõsisema mõõduvõtmise maha Merion ja Lady Bird, kellele sellel võidusõidul läksid vastavalt neljas ja seitsmes koht. Kõigi võistlejate silmailuks sättis ilmataat lõpuks taevakaarele lausa kaks vikerkaart.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, lööb osa Forte tiimist kaasa eeloleval nädalavahetusel toimuvatel Eesti Lühiraja Meistrivõistlustel, mis peetakse BluSail 24 jahtidel. Forte järgmine võistlus on aga jälle kolmapäeval - ainult viis neid ongi veel käesolevasse hooaega jäänud ...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar