kolmapäev, 4. juuni 2014

KJK - USS Security V kolmapäevaregatt, 4.6.2014

Kõigi seilajate rõõmuks valitsesid täna õhtul Tallinna lahel väga mõnusad purjetamisolud - puhus idakaaretuul 4-6 m/s, paistis päike ning sooja oli parasjagu niipalju, et julgemad kogu võistluse lühikeses vormis läbisid. Ilmselt oli selline ilm ka põhjuseks, et esimeses võistlusgrupis kogunes stardijoonele sel hooajal rekordilised 15 jahti, kes asusid omavahel mõõtu võtma rajal 8-7-8-7-8-Fm, ehk läbida tuli kolm ringi Merivälja alla pandud pealtuulemärgi ja stardipoi vahel.

Pärast esimest üldist valestarti ja tagasikutset kordasime Fortega uuesti starti lähtejoone vasakpoolsest otsast, sel ajal kui valdav osa konkurente taas liini paremas otsas trügisid ja üksteisele reeglipäraseid märkusi hõikusid. Igatahes õnnestus meil start päris hästi ja hoidsime pärast seda pigem vasakule ja merele, samas kui enamus jahte Olympicu juhtimisel varsti paremale kalda poole pautisid. Mõnevõrra saatis neid seal ka edu, nii et võtsime esimese märgi teisena vahetult Olympicu järel ja Merion X ees.

Spinni saime vedama väikese viivitusega ja järgnenud allatuuleots positsioonides mingit muutust ei toonud, nii et alumise märgi võtsime taas samas järjestuses ning pea samasuguste vahedega. Edasi kordus eelmisele sarnane ring - Forte liikus pigem mere poolt ja ülejäänud pigem Piritale lähemalt, ainult et Olympic ja Forte olid nüüd ringi lõpuks vahe järgnevatega palju pikemaks venitanud.

Kolmandal ringil kordus põhimõtteliselt taas sama pooltevalik, kuid seekord oli tuulte eelis juba mere pool ning seda ära kasutades õnnestus meil seekord pealtuulemärgis esimeseks tõusta. Kuna ka viimane alltuuleots möödus suuremate viperusteta ning soodsate pagide saatel, õnnestus meil kokkuvõttes läbida rada nii kiiresti, et sellest piisas tänaseks etapivõiduks Olympicu ning Katariina II ees. Oli kena purjeõhtu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar