esmaspäev, 24. mai 2010

E4 karikavõistlus, 22.-23. mai

Nädalavahetusel peeti maha igakevadine E4 karikavõistlus, mille arvestus toimus kahes klassis: esimeses olid koos kolmapäevase seeriavõistluse grupid I ja II ning teises seeriavõistluse grupid III ja IV. Võistlusdistantsiks oli sellele võistlusele traditsiooniliselt kaks ringi loovimise-pärituule rajal, ehk kaks "vorsti" ja mõlemal päeval plaanis läbi viia maksimaalselt neli võistlussõitu. Etteruttavalt olgu öeldud, et nii laupäeval kui pühapäeval sai neid peetud ainult kaks, kuna nii ühel kui teisel päeval oli esimese sõidu stardi ajal tuult küll 4-5 m/s, aga see vaibus enne kella kaht pea täielikult. Niisugune vaikne tuul andis mõlemis grupis eelise suurematele jahtidele, kõvema ilma puhul oleks olukord olnud ilmselt vastupidine.

Esimese sõidu stardisaginas jäime tihedalt teiste jahtide vahele ja ei pääsenud manööverdama, nii et olime sunnitud tegema valestardi ning tagasi pöörduma. Sellega oli võistlus meie jaoks praktiliselt otsustatud. Mingisuguseid suuri prohmakaid me ülejäänud sõidu jooksul enam ei teinud, aga head võistlust purjetanud Premiumile lähemale ka ei jõudnud. Positiivne oli siiski see, et saime teise koha Brigitta-X ja Cherie ees.
Teine võistlussõit kujunes kokkuvõttes päris naljakaks. Kuna stardis jäime mingisse tuuleauku, siis me esialgu minema ei saanudki ja ainult vaatasime, kuidas enamus stardiliini teisest otsast teele asunud jahte viimaste tuuleriismete toel merele minema purjetab. Olematu tuule tõttu triivisime vasaku poordiga otsa stardipoile ja et mitte selle ankrutrossiga Forte vastvärvitud põhjale viga teha, tirisime stardipoi ümber vööri teise pardasse. Seejärel tekkis õrn tuulevine, mis lubas meil karistuseks ettenähtud 360-kraadise pöörde teha ja samuti rajale asuda. Esimeste püüdmisest polnud loomulikult juttugi, ehkki püssi me siiski päriselt põõsasse ei visanud ja üritasime kalda poolt tuult leida, mis küll kokkuvõttes palju ei aidanud. Et sõit oleks "täielik", läks meil esimeses märgis ka spinn enne õiget aega lendu, nii et kulus kümneid sekundeid selle tagasikorjamisele ja õigesti üles saamisele. Edasine purjetamine kulges õnneks ilma suuremate vahejuhtumiteta. Saime nii iseenda kui ilma üle päris palju naerda, kui viimast märki võtsime ja Premium samal ajal lõpetas. Meie tulemuseks jäi neljas koht Premiumi, Sylvia ja Brigitta-X järel, Forte selja taha jäänud neli jahti enam aega ei mahtunud ja tulemust kirja ei saanudki ...
Kolmas võistlussõit pühapäeval läks lõpuks ometi korralikult: saime hea stardi, tegime kõik manöövrid ilma vigadeta ja kasutasime hästi ära enamuse tuule pööramistest. Kokkuvõttes "igav" sõit, kuna kirjutada pole sellest õieti midagi. Teenisime välja esimese koha Premiumi, Sylvia ja Brigitta-X ees. Tuul oli aga finiši ajaks juba üpris vaikseks jäänud.
Kuigi võistluse lõpetamiseks vajalikud kolm sõitu said just tehtud, otsustasid kohtunikud pärast umbes 45-minutilist ootamist anda stardi ka neljandale võistlussõidule, keerates enne seda rada kümmekond kraadi paremale ida suunas. Juba enne starti nägime, et kasulik oleks teele asuda stardiliini poi juurest, kuid ei jõudnud sinna, sest paar-kolm jahti jäid selle plaani realiseerimisel meile ette. Parima stardi saigi Brigitta-X, mis kohe poi juurest rajale läks ja päris pika vahega teiste eest lahti rebis. Talle järgnes taas korraliku stardi teinud Premium ning seejärel meie. Nüüd oli Premium see, kes esimeses krüssus tuule suunamuutused paremini ära kasutas, sellega Brigitta-X'ist mööda pääses ja meiega samuti vahet suurendas. Esimese märgi võtsime teisena Brigitta-X ees ning asusime üha kahanevas tuules Premiumile jõudsalt lähenema. Kes teab, kuidas see sõit oleks võinud lõppeda, kui kohtunikud poleks otsustanud distantsi lühendada ja pärast esimest ringi finiši ära võtta. Kuna sõit oli lühike ja vahed väikesed, sai ümberarvestuse tulemusel seekord pingereaks Brigitta-X, Premium, Forte, Deja Vu ja Evelyn III, ülejäänud kolm jahti jälle tulemust kirja ei saanudki.
Võistluse kokkuvõttes saime teise koha Premiumi järel ja ühe punktiga Brigitta-X ees. Kasvõi harjutamise mõttes oleksime kindlasti tahtnud rohkem purjetada, aga mis parata, kui seekord ilm seda ei soosinud - selle eest sai siis jälle rohkem päikest võtta :) Aitäh korraldajatele ja kaasvõistlejatele, oli kena nädalavahetus!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar