neljapäev, 17. juuni 2010

KJK Delfi VI kolmapäevaregatt, 16.06.2010

Tänane kolmapäevak purjetati parajalt priskes ca 10 m/s puhuvas loodetuules. Kohtunikud panid distantsi seekord üsna lihtsa: Paljassaare poi, mis tuli jätta vasakule ja siis taganttuule ots finišisse Pirita jõel. Tõotas tulla suht-koht kiire sõit ja nii oligi – napilt enam kui tund ja veerand ning oligi sõit selge.

Stardi eel lootsime oma eile ligikaudu sama tugevas tuules tehtud treeningsõidul leitud heale „uuele“ trimmile, mis võimaldas 7,5 sõlmest käiku ilma suuremate rooliga ja leitvaagenil saagimisteta. Kuna tuul oli merele minnes siiski kraadi kõvem kui eelmisel päeval trennis ja kaldal tarkadelt meestelt (hr. Jüri Šaraškin) saadud soovitus andis nõu lisada veelgi seesmiste alumiste vantide pinget, saigi neid poole tiiru võrra peale võetud. Algselt mõtlesime rajale minna genuga nr. 3, aga kuna Paljassaare kohal oli taevas juba selgimas ja tuulevaiksemad hetked näitasid tuule tugevuseks selgelt alla 10 m/s, panime genu nr. 1 peale ja olime võitluseks valmis.Parempoolne stardiliini ots, mida kohtunike kaater tähistas, oli mõnevõrra eelistatum, seega hoidsime sinna poole. Muidu poleks ju stardil vigagi olnud, aga tulime pisut liiga vara, mistõttu tuli hoogu pidurdada ja enne starti hetkeks alla vallates ning siis krüssikursile minnes ei saanud me jahi kiirust piisavalt üles ning vajusime liiga peale meist altpoolt startinud Premiumile, mida roolis seekord Mati Sepp. Parima stardi tegi ümber kaatri ahtri täiskäigul tulnud Charisma Peter Šaraškiniga roolis. Merion Ain Pomerantsi roolimisel startis liini keskelt ja Aare Kööp viis Sylvia võistlusrajale üsna stardiliini alumisest otsast, millega andis teistele juba stardis olulise edu. Küllap ta lootis Tallinna lahel sellise tuulesuunaga valitsevale põhireeglile: hoia vasakule ja linna alla, seal on laine väiksem ja üldjuhul vajuvad teised paremal halsil sinna poole purjetades mõnevõrra alla ning pärast pauti tõstab vasakul halsil seilavat linnapoolset jahti pisut enam kui neid, kes sinust paremale jäävad.

Kuna Fortel jäi hingamisruumi väheseks, viskasime paudi vasakule halsile ja tegime kerge vahehalsi paremale. Tallinna lahel purjetamise reegleid järgides oli see muidugi viga, aga lootsime, et erand kinnitab reeglit ja suudame tänu heale trimmile ennast käiguga ette murda. Algul nii tunduski, aga siis keeras tuule mõned kraadid läände ja Premium, Charisma ning Merion pautisid kohe ja õigeaegselt Paljasaare poile. Loomulikult tegime paudi Premiumile ja teistele ette ning alla. Esialgu tundus, et suudame suisa märgile minna, mis oleks positiivse stsenaariumi korral toonud Premiumi, Charisma ja Merioni ülekrüssu ning taganud meile märgis liidrikoha. Premium ja Charisma aga surusid vaikselt kõrgust ja väiksema laine tõttu toimis ülalkirjeldatud „linna alt“ seilamise eelis nende kasuks siiski sedavõrd, et ka vahepeal 10-ne kraadi võrra Nordi poole keeranud tuul ei vajutanud neid meie ahtrisse.

Pärast tuule keeramist oli ka selge, et me märki välja ei lähe, mistõttu oleks olnud ilmselt õige pärast tuule pööramist teha väike vahehalss vasakule. Kahjuks jätsime selle tegemata ja 5 kraadi võrra tagasi läände keeranud tuul fikseeris meile pöördetähises ca minutilise kaotuse Premiumile ja veidi vähem kui poole minutilise allajäämise Charismale. Otse meie ahtris märki jõudnud Merion oli igati head sõitu teinud ning oli ajaarvestuses juba kindel liider. Sylviaga oli vahe üsna korralik ja nii nagu ikka pidas kindlalt viimast kohta vana vahva "Tormilind".

Allatuuleots läks lennates. Kiirus oli parimal hetkel pea 11 sõlme ning pidevalt 10-ne tuuris. Kohati tundus, et glissime kenasti laineid kasutades Premiumile ja Charismale lähemale, aga finišis kaotasime reaalajas Premiumile täpselt minuti ja Charismale 24 sekundit, Merionit edestasime napid 32 sekundit, mis korrigeeritud ajas tagas Pomerantsi poistele 1 minuti ja 50 sekundilise edu meie ees ja vahva sõiduvõidu. Meie kahe vahele mahtus pärast ajakorrektsiooni mõistagi Premium, kelle eduks meie ees jäi soliidne 45 sekundit. Seega siis Fortele seekord 3. koht ja 4 punkti. Tuleb trenni teha!Kuna tuleval kolmapäeval on Jaanilaupäev ja Võidupüha, toimub järgmine seeriavõistlus 30. juunil.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar