neljapäev, 21. juuli 2011

Muhu Väina regatt 2011

Seekordselt Muhu Väina regatilt siis kokkuvõttes Fortele kolmas koht. Oli õnne ja oli ebaõnne, kusjuures seda viimast paraku oluliselt rohkem. Konkurents oli samuti päris tihe: regati võitnud Premiumi varustus, trimm ja võistlusväärtus olid häälestatud viimase peale ning meeskond Mati Sepaga roolis igati lahinguvalmis; suurepäraselt esines teise koha teeninud Peter Šaraškini tüüritud Zuxu; neljanda koha saanud Lady Bird Karl-Hannes Tagu juhtimisel oli neljal etapil esikolmikus ning kõvu tegijaid oli etapilt-etapile teisigi. Oodatust kesisemaks jäi vast Amservi tulemus, kellest ootasime samuti tõsist konkurenti, kuid mis vaatamata tehtud ümberehitustele ja optimeerimistele ühelgi etapil esikolmikusse ei mahtunudki. Nüüd siis aga lühidalt igast etapist.

1. etapp, Pärnu - Roomassaare


Start ja võistluse algus õnnestus meil lausa väga hästi - koos Zuxuga olime ülejäänud laevastikul juba päris soliidselt eest ära, kui Sorgu juures täielikku plekki jäime. Olime mingisugusegi kiiruse täieliku puudumise tõttu nii juhitamatud, et kohati kippus vöör mõlemil jahil lausa Pärnu poole tagasi pöörduma. Konkurendid ujusid aga tagantpoolt muudkui lähemale.
Siis aga õnneks mingi hingamine uuesti tekkis ning saime taas liikuma. Kui lõpuks Kihnu alt tulema saime, hakkas tuult juba korralikumalt andma ning vaheldumisi spinni ja genuga purjetasime pikka otsa Abruka alla Allirahu N toodri peale. Ilm sättis muudkui kurjemaks, konkurentidest kõige lähemale olid kerkinud Premium ja soomlaste Xini Freedom, mille spinn paraku ühel hetkel ribadeks kärises - sellele vaatamata jätkasid nad genuga ilma silmnähtavalt kiirust kaotamata. Ülejäänud jahid olid taas jäänud kaugemale.Allirahu märgis oli meie edu kahanenud neljale ja poolele minutile, millest finišiks paraku veel kaks minutit ära andsime ning seega sai Premium ümberarvestuse tulemusel ca kahe ja poole minutiga etapivõidu, meie olime teised ning Zuxu kolmas. Kõik ORC 1 selle etapi tulemused leiab siit. X-41 arvestuses saime sellelt etapilt siiski esikoha.

2. etapp, Roomassaare ring


Start pidi esialgu toimuma kell 15:00, kuid see lükati tugeva tuule tõttu tund aega edasi. Tõsi küll, vist ilmaasjata, sest ega tund hiljem selle tugevus mingit erilist vaikimise märki küll ei näidanud. Start õnnestus meil üpris hästi, kuid esimesel otsal jäime nii käigu kui tuulemuutuste tõttu siiski pisut Premiumile ja Amservile alla.
Järgnev leeots meie parimate hulka just ei kuulu, sest Premium ja Amserv liikusid muudkui eest ära ja tagant tulnud Lady Bird läks enne märgivõttu samuti mööda. Natuke pärast märki otsustasime spinni üles panna, ehkki tegemist oli päris terava kangutamisega. Otsus õigustas ennast aga igati, kuna järgmises märgis jõudsime juba praktiliselt Premiumile ahtrisse - seda nii hea mineku kui ka märgis olnud segaduse tõttu, kuna seda võtsid samal ajal mitme grupi jahid ühekorraga.Järgnenud vastutuuleotsal hoidsime päris tugevalt paremale, samas kui lähimad konkurendid läksid vasakult. Ülemises märgis saime seetõttu natuke kannatada, kuna Premium oli taas vahet suurendanud ning Amserv samuti uuesti mööda läinud. Lady Bird võttis selle märgi kohe meie järel neljandana. Edasi purjetati taganttuules viimasesse märki, ilma et vahed eriliselt muutunud oleksid.Pärast viimast märki tuli võtta kurss Roomassaare kai otsa, kus asus finiš. Ehkki tegemist oli jälle väga terava minekuga, panime siiski spinni üles ning purjetasime selle jõul Amservist mööda ja Premiumile lähemale. Seda märgates heiskasid nad samuti spinni, nii et vahed enam ei muutunud. Finišis olime Premiumi järel füüsiliselt teisena ning samaks jäid need kohad ka pärast ümberarvestust. Kolmas oli Lady Bird, kogu protokoll asub siin.

3. etapp, Roomassaare - Virtsu


Stardist saime minema nii hästi, et asusime kogu laevastiku etteotsa. Enne teist märki tekkis mõneks ajaks ärev moment hoogsalt ja ähvardavalt lähenenud vesipüksi tõttu, kuid see läks siiski õnneks mööda.
Edasine võistlus kulges igati positiivselt kuni Kõiguste alla, kus pärast lühikest tagasi-edasi šlaaki tuul jälle tembutama asus ning kaardipaki uuesti sassi lõi. Kogu selleks ajaks saavutatud edumaa sulas nagu või lõõskava päikese käes.Enne viimast märki jõudis Premium meile järele ning läks siis paraku ka mööda, ülejäänud konkurendid olid samuti kahjuks liiga lähedal, et oleksime enam saanud siit etapilt head tulemust loota.Protokoll on siin, Zuxu võitis, Premium oli teine, meie viiendad.4. etapp, Virtsu - Heltermaa


Etapi algus polnud taas üldsegi paha, saime Heltermaa poole purjetada võistlejaterivi eesotsas ja vahet õnnestus tasapisi muudkui suurendada.Kumari madala juures jäime aga taas plekki ning loodetud tuule pööramist oodates läksime madalast altpoolt, samas kui kogu ülejäänud laevastik sellest ülevalt tiksus. Tuule pööramine ja tugevnemine tuligi, kuid kahjuks hoopis teiselt poolt, nii et kogu laevastik sõitis meist lihtsalt üle ja teha polnud midagi, kuna üle madala neile järgi minna me ka kohe ei saanud. Seega võtsimegi järgmise märgi füüsiliselt viiendana, pika puuga esimesest neljast taga.
Järgnenud võistluse juures polnud võimalik enam midagi muuta, nii et protokolli läks kirja seitsmes koht. Zuxu võitis, Lady Bird oli teine, Premium kolmas.

5. etapp, Heltermaa ring


Seekordne algus polnud vast kõige hiilgavam, kuid kolmandaks märgiks olime pressinud ennast teiseks Premiumi kannule ning meeskonna ühiste ponnistuste tulemusena ning üldiseks heameeleks purjetasime neist ka enne neljandat märki spinniga mööda.Edasine võidusõit kulges tõusvas joones ning esimene etapivõit tundus juba käegakatsutav, kuni umbes pool miili enne finišit 1,8 meetri sügavusele madalikule kinni sõitsime ning sealt umbes viis minutit lahti rabelesime. Forte süvis on 2,5 meetrit. Selge see, et enamus konkurente jõudis selle ajaga mööda minna ning on isegi hästi, et lõpuks jälle seitsmenda koha saime. Etapivõidu kinkisime Premiumile, Olympic Online Harles Liiviga roolis oli teine ning Lady Bird kolmas. Etteruttavalt olgu öeldud, et pärast regatti Tallinnas jahti välja tõstes ei osutunudki purustused nii dramaatiliseks, kui pärast madalikul korduvalt kivide otsa kolksumist arvasime.6. etapp, Heltermaa - Tallinn


Sellel www.minurada.ee kaardil paistab asi pisut valesti - võistlus algas loomulikult ikka Heltermaa juurest, mitte Vormist ülalpool. Ja üle saarte kah kindlasti ei sõidetud, vaid navigeeriti neist võimalikult lähedalt :-) Etapist endast polegi suurt midagi kirjutada - puhus reibas läänekaare tuul, mille toel 11 tunni ja 8 sekundiga Heltermaa stardist Peetri sadama juures olnud finišisse ära tulime. Manöövrid õnnestusid ja muid olulisi vigu kah ei teinud, nii et kirja õnnestus saada esimene etapivõit. Protokollis järgmised olid Lady Bird ja Xini Freedom.7. etapp, Tallinna ring


Stardis jäime alla Premiumile ja Zuxule, kuid viimasest saime esimeseks märgiks siiski mööda. Edasi läks võistlus üsna stabiilsena kuni viimase märgini, kus spinni ja õnnestunud manöövrite toel ning taas mitmete klasside samaaegsest märgivõtust tingitud segadust kasutades õnnestus meil Premiumist mööda saada. Etapivõiduks sellest küll ei piisanud, kuid teiseks kohaks ja regatile positiivse lõpunoodi andmiseks siiski küll.

Üldkokkuvõttes saavutasime niisiis kahe punktiga Zuxule kaotades ning sama napilt Lady Birdi edestades kolmanda koha, Premiumi ja Mati Sepa edestamiseks oleks pidanud mitu etappi oluliselt paremini minema. X-41 arvestuses olime sel aastal teised. Samas lohutagem ennast sellega, et sõpru peab ikka hoidma ja ega's igal aastal võita pole ju kah viisakas :-)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar