reede, 28. september 2012

KJK-Garmin kolmapäevaregatid, 29.08 - 26.09.2012

Erinevatel põhjustel on Forte blog jäänud vahepeal värskendamata, aga ajaloo huvides saagu siis miniatuursed kokkuvõtted viimastest kolmapäevakutest siinkohal siiski kirja pandud ja ka mõned pildid lisatud.

XVII etapp, 29.08.2012

Kui stardihetkel puhus veel igati normaalne purjetuul, siis vaibus see selleks ajaks praktiliselt olematuks, mil kõige suurema grupi eesotsas olnud jahid Paljassaare poi juurest muulide vahel asunud finiši lähedusse jõudsid. Kuigi ühine finiši poole tiksumine kujunes suuremal või vähemal määral loteriiks ja ka kannatlikkuse prooviks, tõmbas kõige pikema kõrre siiski Amserv, kes valdava osa distantsist oli võistlust juhtinud. Premiumil õnnestus viimaste meetritega Olympicust mööda seista ja Forte oli neljas. Võistlejaterivi tahaotsa jäänud Sylvia ja Merion jätsid juba merel võistluse sootuks pooleli.XVIII etapp, 5.09.2012

Korraliku tuule ja lainetusega peetud võistlusel oli meie grupi distantsiks seekord kaks vorsti Katariina kai ja stardipoi vahel, millele järgnes finiš jõesuudmes. Mingeid suuremaid ebaõnnestumisi meil polnud, kuid sellegipoolest jäime seekord kolmandaks väga head võistlust teinud Merioni ning sel aastal stabiilselt heas vormis oleva Amservi järel. Järgevad kohad kuulusid Olympicule, Premiumile ja Sylviale.XIX etapp, 12.09.2012

Kalevi Jahtklubi kirjutab (http://www.kjk.ee/index.php/1181):

"Kuigi pärastlõunal hakkas korralikult vihma sadama ning mereleminejate suust kostis mitmelgi korral küsimus, kas vihmaga ikka käiakse võistlemas, tuli tõdeda, et käiakse küll ning kohe hulgakesi koos. Kui konkurendid stardiliinile lähevad, ei saa keegi kaldale vaatama ning paremat ilma ootama jääda.

Nagu viimastel nädalatel tavaks on saanud, puhus seegi kord läänetuul ning võistlusrada kulges Katariina kai poi ning Pirita jõe suudme lähedale paigutatud märgi vahel. Kuna ilmaennustus lubas sõidu vältel tuule tugevnemist, sai esialgu võistlejaile ette antud üsna pikk rada, kuid kuna Katariina kai läheduses õhk kohati peaaegu seisis, tuli võistlusjuht Stepanovil vastu võtta ainuõige otsus ning esimesel, teisel ning viiendal grupil sõit lühendada ning poole distantsi läbimise järel finiš võtta. Kolmanda ja neljanda grupi alustele oli parajalt pikk rada tehtud, nii et nemad said muretult etteantud distantsi läbida ning finišeerisid spinnakeride lehvides Pirita jõel."

Lühendatud rajal jäi Forte saagiks kolmas koht Olympicu ja Amservi järel ning Premiumi, Lady Birdi, Merioni ja Albatrossi ees.


Piret Salmistu foto (KJK)

XX etapp, 19.09.2012

Seekordne võistlus peeti üpris vesistes oludes, kuid õnneks jagus läänetuult siiski nii korralikult, et viimastel kordadel juba harjumuseks saanud kaheringiline distants Katariina kai idapoi ning stardiliini poi vahel oli taas tahvlile märgitud. Start kujunes seekord vägagi äkiliseks - üritasime mahtuda stardilaeva ja Premiumi vahele, aga kuna ruumi meile selleks ei jäänud, siis raksatasime vööriga Premiumi paremasse poordi ning pärast seda parema poordiga kohtunikelaeva vasakusse ahtrinurka. Väiksemaid vigastusi said kõik laevad, aga midagi hullemat õnneks ei juhtunud. Tegime karistuseks ära reeglites ettenähtud 360-kraadise pöörde ning asusime konkurente jälitama. Seekord õnnestusid meil nii taktika kui manöövrid väga hästi, nii et teistkordselt ülemisse märki jõudsime juba teisena ning viimasel allatuuleotsal möödusime ka Amservist, kus küll vist mõningaid tehnilisi probleeme oli, nagu hiljem lugeda võis. Finišivileks õnnestus meil igatahes üle hulga aja etapivõit taas Forte pardale meelitada, seda siis Amservi, Premiumi ja Olympicu ees.


XXI etapp, 26.09.2012

Meie võistlus läks aia taha põhimõtteliselt mõni sekund pärast stardipauku, kui raadio teel oma valestardist teada saime. Pidime pöörduma tagasi ning taaskord asuma konkurente jälitama. Kuna olud olid suhteliselt stabiilsed ja rada kiire, siis kaheringilisel distantsil vastutuulemärgi ja Miiduranna toodri vahel me enam kaasvõistlejatele järele ei jõudnudki, ehkki vahelduva eduga õnnestus meil vahet siiski pisut vähendada. Seekordsesse protokolli läks Fortele niisiis kirja viies koht Amservi, Olympicu, Merioni ja Premiumi järel.


Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Tallinna Meistrivõistlused lühirajasõidus. Kolmapäevakuid on sellesse hooaega jäänud veel kõigest neli.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar