pühapäev, 30. september 2012

Tallinna MV lühirajasõidus, 29.-30.09.2012

Laupäev, 29. september

Mõned minutid pärast keskpäeva toimunud esimeseks stardiks merele läinud võistlejaid tervitas päris korralik purjetamisilm - puhus edelakaare tuul tugevusega 6-8 m/s, mis võistluspäeva lõpuks lõunasse keeras, suuri laineid ei olnud ja ka vihmakraanid püsisid kinni. Kavas oli neli võistlussõitu, kus kõige suuremate jahtide grupis osales seekord viis meeskonda - Amserv, Lady Bird, Olympic, Premium ja Forte.

Esimesed kolm võidusõitu olid Forte jaoks nagu ühe vitsaga löödud - saime korralikud ja vabad stardid, kiirus ja kõrgus olid konkurentidest paremad, manöövrid ja taktika õnnestusid, nii et juba esimeses märgis olime kaasvõistlejatest ees ja saime rahulikult oma sõitu sõita. Tulemuseks kolm esikohta võistlusprotokollis.Neljanda võidusõidu stardis jäime aga Olympicu ja Amservi vahele kinni ning pautisime seetõttu esimesel võimalusel konkurentide tagant paremale mere poole, kuhu Amserv meid kontrollima tuli. Ülejäänud kolm paatkonda hoidusid pigem Pirita poole, mis neile ka edu tõi, samas kui me koos Amserviga omavahel võisteldes merelt nii tuule kui korraliku ülekrüssu tõttu hävida saime. Sestap olimegi esimeses märgis viimased, ehk viiendad. Järgnenud allatuuleotsa lõpus saime aga õnnestunud taktika ja manöövrite, aga ka Amservi ja Olympicu mõningaste ebaõnnestumiste tõttu kolmandale positsioonile, mis lõpuks andis meile selles sõidus Amserviga jagatud 3.-4. koha.


Esimese võistluspäeva lõpuks kuulus Fortele seega 6,5 punktiga esikoht Amservi (10 punkti) ja Lady Birdi (12 punkti) ees.

Pühapäev, 30. september

Teisel võistluspäeval olid olud merel päris krõbedad - vahelduva tempoga kallas taevast alla vihma ja vahepeal isegi rahet, lisaks puhus 6-10 m/s edela- ja läänekaarest lengerdanud tuul, mis kohati ka üle 13 m/s ulatus, aga mõnel hetkel sootuks nõrgaks jäi. Seega oli ettenähtud kolme võistlussõidu jooksul pidevalt muutuvate oludega kohanemine võtmetähtsusega. Eile vähendatud koosseisus seilanud ja kaks DNF-i (Did Not Finish) võtnud Olympic enam merele ei tulnudki, nii et konkurentsis püsis neli jahti.

Esimesed kaks võidusõitu olid laias plaanis taas suhteliselt sarnased - saime korralikud stardid ning võtsime lõpuks ka finiši füüsiliselt esimesena, kuid täna ei suutnud paraku kõige lähimate jälitajate ees vahet piisavalt suureks venitada, nii et protokolli läks kaks teist kohta. Esimese sõidu 8 edusekundit Premiumi vastu muutusid ümberarvestuse järel 27-sekundiliseks kaotuseks ning teise sõidu 8 sekundit 16-sekundiliseks miinuseks Lady Birdi järel. Siinkohal ei saa jätta märkimata, et teise sõidu esimesel allatuuleotsal olnud kõvas tuulepuhangus Lady Bird lausa lendas, nagu ühele tiivulisele loomulikult kohane :)


Viimase sõidu lähe oli kõigist senistest erinev - nimelt kuna vahetult enne starti tegi tuul järjekordse pöörde, siis otsustasime stardiliini vasakul halsil ületada ja mere poole, ehk paremale sihtida. Nii Amserv kui Lady Bird järgisid sama taktikat ning ainult Premium põrutas stardiliinilt parema halsiga rohkem kalda poole, ehkki peatselt keerasid vööri merele nemadki.

Järgnenud keeruliste ja pidevalt muutuvate tuuleoludega võidusõit tõi meile finišis füüsilise kaotuse Amservile ning napi edu Premiumi ees, millest ümberarvutuse tulemusel jäi paberile kolmas koht.Niisiis saavutasime kokkuvõttes seeriaga 1-1-1-(3.5)-2-2-3 järjekordse Tallinna meistrivõistluste võidu, tuues sellega ka neljandat aastat järjest Forte meeskonnale ära Avamerepurjetamise Eesti Karika. TMV teine koht kuulus juba teab-mitmendat aastat Amservi tiimile ning kolmas koht Lady Birdile. Täname kindlasti nii eelnimetatuid, kui ka Premiumi tõsise ja samas sõbraliku konkurentsi eest! Kui siia lisada ka Olympic, siis moodustubki vahva seltskond, kes merel üksteist igal juhul üle trumbata püüab, aga kaldal on sõbralikult valmis misiganes olukordadele vastu astuma.

Hooaja lõpp läheneb kohutava kiirusega. Ainult neli kolmapäevakut ongi veel jäänud ja võib-olla ka hooaja lõpuvõistlus, kus osalemine pole meie jaoks aga sugugi kindel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar