neljapäev, 4. august 2016

XII KJK Marinepool kolmapäevaregatt

Seekord pakkus vana kolmapäevaregatiks tuult üsna napilt, aga õnneks keris end taeva all Paljassaarelt Pirita poole vihmapilv, mis pakkus pisut leevendust ja tõstis tuule tugevuseni 5 m/s. Rajaks panid korraldajad 2 ringi märkide vahel ja kogu sõit mahtus kolmveerand tunni sisse.
Meie põhimeeskonnast oli seekord mitmeid puudujaid, aga pardal oli see-eest särasilmseid noori mehi, kelle tulevik purjetamises loodetavasti ees. Roolis oli ka seekord Tammo.
Stardi võtsime liini laevapoolsest otsast ja kuivõrd Reval Cafe oli meil kohe all ja surus teravalt, pidime pautima paremale rajapoolele. Paraku tuul keeras vasakule ja nii jõudsime esmakordselt ülemise pöördetähiseni füüsiliselt 7ndana, sõsarpaadid Premium ja Olympic üsna pikalt ees. Üsna toorelt trügis meie ja märgi vahele Minni ja oleks tegu olnud mõne tähtsa võistlusega, oleks protestilipp välkunud, aga kolmapäevaregatil pole mõtet ennast liigselt üles kruttida, seega võtsime asja rahulikult, saime spinni kohe vedama ja varsti olimegi Minnist ja allatuulemärgis ka Merionist ees.
Teisel loovimisel suutsime Olympicule läheneda, aga nad jäid meist siiski ette ning märki purjetades olime sunnitud ka Reval Café paremaga vahele laskma.
Allatuules saime Reval Café´st füüsiliselt küll 40 sekundiga jagu, aga hävisime ümberarvestuse järel tabelis neile 46 sekundiga, 2. koha saanud Olympicule jäime protokollis alla 15 sekundit  ja päeva parimale Premiumile minut ja 58 sekundit. Seega saime augusti esimesel kolmapäevakul kirja 4. koha punktid.
 
Kokkuvõttes oleme oma grupis endiselt kolmapäevakute liidrid edestades Olympicut 4 punktiga.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar