neljapäev, 11. august 2016

XIII KJK Marinepool kolmapäevaregatt

Olümpianädala kolmapäevakul puhus maatuul lõunakaarest tugevusega 7 m/s ja distantsiks oli +8,-6,-1,+6, Fm ehk siis väike looviots vastutuult, siis Kuuli muna tooder, Kadrioru poi, Kuuli muna tooder ja finiš merel.
Startisime stardiliini lipu poolsest otsast aga kuivõrd lühike vastutuulekurss ei võimaldanud end vabaks murda, jäime paremal halsil tulijatele ette ja nii jõudsime märki Furiosa, Premiumi, Olympicu ja Reval Cafe ahtris.
Õnneks murdsime allatuuleotsa algul end sellest segasest olukorrast kenasti pealtuulejahiks, saime Premiumist ja Reval Cafest ette ja seilasime Kuuli muna toodri suunas Olympicuga poord-poordis.
Kuuli muna toodri võtsime Olympicu kiiluvees ja pautisime siis kohe paremale halsile.
Pikal loovimisel Kadrioru alla hoidsime algul vasakule, siis aga tegime vahehalsi linna poole, sest seal tundus pisut enam tuult olevat. Tegelikult suutis Olympic kalda all tõstvas tuules vahet veidi suurendada. Tagantjärele vaadates tegime enne Kadrioru pöördemärki veel mitu üleliigset pauti, mis röövisid väärtuslikke sekundeid. Märgis olime Olympicu kannul ja korraks tundus, et allatuuleotsal halssides ja parempoolseks jahiks jäädes on meil võimalus end Kuuli muna toodrini jõudes ka sisemiseks pressida, aga kahjuks jäime märgiks siiski tagaajaja rolli ja lühikesel finiśiloovil, mis tuli seilata üksnes paremal halsil, me enam imet teha ei suutnud ja nii lõpetasime füüsiliselt Furiosa ja Olympicu järel kolmandana.
Reval Cafe, Sugar jt.väiksemad jahid olid aga liiga lähedal selleks, et uskuda head kohta üldtabelis. Nii oligi, võit läks Katariina II-le, Cherie, Sugar2, Reval Cafe ja Olymicu järel tuli meil sedapuhku leppida 6. kohaga.
Tuleb tõdeda, et meeskonna häälestus oli sedapuhku veidi vildak: liiga palju liigset loba ja liiga vähe keskendumist. Nagu Jaak õigesti tõdes, on suur vahe, kas läheme tõsiselt võistlema või lihtsalt mõnusalt merele purjetama. Kui tahame sellel hooajal veel mõne korraliku regati seilata, peame end ka korralikult kokku võtma.
Külalisena seilas meie meeskonnas sedapuhku kaasa sakslasest purjetaja Thomas Jungblut, mees kes võistles 1979.a. Tallinnas eelolümpial Finnil, on võistelnud edukalt aga ka Solingul, Staril ja avamerejahtidel ja olnud 40 aastat North´i  purjefirma esindaja Saksamaal. Mehe imestus meie kolmapäevaku osavõtjate rohkuse, võistluste korralduse ja taseme üle oli siiras.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar