kolmapäev, 20. juuni 2012

VIII KJK-Garmin kolmapäevaregatt 20.06.2012

Seekord sebisid jänesed mööda Tallinna lahte päris kenasti. 9,5 m/s näitas Forte tuulemõõtja läänetuule kiiruseks kui vööri muulide vahelt välja pistsime. Paras priske purjetuul, öeldakse selle kohta. Meie meeleolu oli mõnus ja seda tõstis mõistagi ka teadmine, et purjemeister Peter Saraśkin sedapuhku oli meiega liitunud ning seeläbi trimmisaladused senisest veelgi selgemaks said.
Kurb oli tõdeda, et Amserv, kellelt just priskemas tuules soovisime mõõtu võtta, täna meile mitte teadaolevatel põhjustel oli küll merel aga starti ei võtnud :(
Start läks Fortel tõsi küll aia taha või õigemini selle taha, et vajusime liiga stardiliini lipupoolsesse otsa hoides allatuult ja ei venitanud enam kuidagi stardipaugu kõlades end üle liini. Paut paremale sundis meid aga paratamatult mõneks minutiks merepoolsele rajapoolele, mis läänetuules teps mitte soodne pole. Parima stardi sai Olympic, mille meeskond paraku aga võib küll ühe kunagise tuntud lasteraamatu sõnadega korrata lauset "put-put-put ma õnnetusekana", sest juba kolmandat kolmapäeva järjest saadab neid ebaõnn. Asjade käigust ette rutates võib öelda, et nende kena minutiline võit fniśis Forte ees pöördus valestardi eest saadud viimaseks kohaks.

Meie seda kõike muidugi ette ei teadnud ja pingutasime nii, mis hirmus, et ees kihutavat Olympicut kätte saada. Distants oli täna Katariina kai tooder paremaga - Kuuli muna tooder vasakuga - tsentripoi vasakuga ja finiś jõesuudmes.

Ülemises pöördetähises olime Olympicu järel 2., meie kannul kohe Premium ja siis mõnevõrra kaugemal Sylvia ning punase laterna rollis Merion, kes valestardi järel tagasi läks ja seetõttu täna üksnes 4. kohaga pidi leppima.

Fortel õnnestus tänases tuules, mis kella nihkudes mõningaid raugemise märke näitas, päris head käiku hoida ja kohati tundus, et saime Olympicule pisut lähemalegi. Manöövritega apsakaid ette ei tulnud ja Premium õnnestus kenasti kiiluvees hoida. Protokolli saime kirja 16-sekundilise sõiduvõidu Premiumi ees. 3. koht kuulus seekord Sylviale.
Kaheksa sõidu kokkuvõttes kuulub Fortele nüüd 2. koht punktilise kaotusega Amservile, punkte vastavalt 38 ja 37, Merionil ja Premiumil on 3.-4. võrdselt 27 punkti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar