neljapäev, 26. mai 2016

KJK kolmapäevaregatid II-IV ja E4 karikavõistlus


Logiraamatu järjepidevuse huvides paneme siia lühidalt kirja mõned võidusõidud, mis lähiminevikus toimunud.

Marinepool-KJK II kolmapäevaregatt, 11.05.2016

Võistlusrajaks oli kaks "vorsti" lisamärgi ja stardilipu ümber. Ca 4 m/s loodetuules saime stardist kenasti minema ja hakkasime konkurentidel vaikselt, aga kindlalt eest ära libisema. Teisel allatuuleotsal kippus tuul juba sootuks vaibuma, nii et kohati oli tegemist finiši suunas võidu seismisega, kuid see seismine õnnestus meil siiski niipalju edukalt, et teenisime oma esimese sõiduvõidu selleaastastel kolmapäevakutel.

Marinepool-KJK III kolmapäevaregatt, 18.05.2016

Kuna paljudel põhimeestel oli sel kolmapäeval muid tegemisi, siis seekord me merele ei saanudki ning tulemuseks tabelisse läks ümmargune null.

E4 karikavõistlus – SEIKO CUP 2016 KJK karikasari, 21.05.2016

Prognoos lubas 6-7 m/s läänetuult, kuid merele minnes selgus, et pigem oli valdavaks tuule tugevuseks 8-10 m/s puhangutega 12 m/s ning teise ja kolmanda sõidu ajal isegi 11-12 m/s puhangutega kuni 14 m/s. Asjaoludest tingituna olid Forte peal mõned külalisliikmed ning maha peeti neli võistlussõitu lühirajal.


Kokkuvõttes tuleb öelda, et seekord polnud ühtki võistlussõitu, kus meil mingeid "kalasid" poleks sisse tulnud. Esimese ja kolmanda sõidu stardis andsime konkurentidele kohe ligi 40 meetrit edumaad, rääkimata muudest vusserdamistest manöövrite käigus, teise sõidu start õnnestus kõige paremini ja tulemuseks sealt ka teine koht, aga sellegi sõidu käigus ei saanud me päriselt ilma jamadeta. Kolmanda sõidu ajal olime mitu korda hädas halssimisega. Neljas sõit hakkas isegi juba enam-vähem olema, aga tulemuseks jäi sealt ikkagi kõigest seitsmes koht.


Nõnda siis saabki tõdeda, et õnneks jäid nii mehed kui laev terveks ja saime täitsa korralikult sportliku trennipäeva. E4 karikalt tuli Fortele kokkuvõttes kuues koht.

Marinepool-KJK IV kolmapäevaregatt, 25.05.2016

Seekordne kolmapäevavõistlus oli paljuski nagu kaks nädalat tagasi toimunud võistluse kordus. Nõrgavõitu loodetuules oli aga sedapuhku rajaks pandud kolm vorsti lisamärgi ja stardilipu vahel. Õhusoojagi oli juba nii palju, et Forte peal oli kergemat varustust märgata :)

Stardil polnud viga ning esimeses pöördemärgis olime teised juba pikalt ette seilanud Furiosa järel ning Olympicu ees. Edasi hakkasid vahed nii ette- kui tahapoole järjekindlalt suurenema. Teise allatuuleotsa lõpus tegi tuul järsu pöörde läänekaarde, nii et märgi võtmiseks pidime lausa krüssama, viimasest ringist sai aga seetõttu pooltuulesõit ühel halsil nii üles märki kui sealt finišisse. Tuul kippus taas vaikima, kuid õnneks mitte niipalju kui kaks nädalat tagasi, ehk siis finiš õnnestus ikka hooga ületada. Kokkuvõttes õnnestus Fortel võtta sõiduvõit Olympicu ja Sugar 2 ees, nagu kaks nädalat tagasigi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar