neljapäev, 10. mai 2012

KJK Garmin II kolmapäevaregatt 09.05.2012

Pärastlõunal tervitas Piritale saabunud purjetajaid suur soe suvi. Kaldal oli suisa palav ja päikeseline ja ilus ilm meelitas merele II kolmapäevaregati starti juba 28 jahti. Oli igati suvine ja soe purjetamisilm.

Põhjatuul muutis suunda ja keerutas ning kohtunikekogu otsustas stardi edasi lükata, mõtles aga mõni minut hiljem siiski ümber ja pani stardiprotseduuri käima. Tuul puhus sellel hetkel tugevusega 3-4 m/s ja stardiliini vasakpoolne poi tundus suuremate jahtide grupis vähemalt Forte pealt vaadates õige valik olevat. Paraku keeras tuul just stardihetkel 10-15 kraadi kirdesse ja muutis seega kohtunikelaeva poolse stardiliini otsa märksa mõnusamaks stardikohaks.

Õnneks vedas vasakul rajapoolel tuulega sedavõrd paremini, et ülemise märgini jõudsid üheskoos just linna poolt seilanud Amserv ja Forte, veidi pikema vahega järgnes neile Merivälja alt Olympic, ja seejärel taas linna poolselt rajalt tulnud Merion. Tagapool seilas Merivälja poolse raja poole kasuks otsustanud Sylvia ja päris hapupiimane oli suurimate jahtide grupis täna Premium, mis purjetas seekord selgelt allpool võimeid, pakkudes konkurentsi II grupi jahtidele.

Ülemiseks pöördetähiseks oli vana tuttav Kuuli muna tagune tooder, mida võeti vasaku poordiga, seejärel seilati allatuult stardiliini vasakpoolse poini ja suuremad jahid pidid veel korra Kuuli muna taga ära käima enne kui said vöörid Pirita muulide vahel oleva finiši poole pöörata.

Teine vastutuulekurss lõpetati I grupis samas järjestuses mis avalooviminegi ja Pirita poole seilati Amservi vedamisel. Olympic leidis sellel kursil hea tuulesoone ja lähenes ohtlikult Fortele nii, et muulide vahel finišeerides lahutas teisena lõpetanud Fortet ees- ja tagapool lõpetanust võrdselt 8 sekundit.

Jahi võistlusväärtusest tulenevalt tehtud ümberarvestus tagas aga eelmiste aastate kolmapäevakute võitjale Fortele sõiduvõidu 26 sekundilise eduga Olympicu ja 34 sekundiga Amservi ees. Neljas oli Merion, 5. Sylvia ja 6. Premium.

Kahe sõidu kokkuvõttes on Fortel nüüd liidrina 12 punkti, Premium ja Olympic 8 punktiga jagamas 2.-3. kohta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar